fbpx

Brýle pro řidiče

Ať už jste příležitostný řidič, nebo profesionál, který za volantem tráví většinu času, jistě jste se nejednou setkali s nepříjemnými pocity způsobenými nedokonalým viděním. Příčin může být celá řada, ale k těm nejčastějším patří zejména snížená viditelnost jako mlha, tma, déšť, sněžení, ostré slunce nízko nad horizontem či oslnění od protijedoucího vozidla.  Všechny tyto negativní vlivy mohou mít tragické následky, pokud omezí vaše vidění. Dobrou zprávou pro vás je, že existuje řešení jak tyto negativní vlivy eliminovat na nejnižší možnou míru. Tím řešením jsou speciální brýlové čočky vyvinuté pro řidiče.    

Brýlové čočky EnRoute

Brýlové čočky EnRoute jsou navrženy speciálně pro motoristy, dokáží minimalizovat zátěž zraku a poskytují tak příjemnější pocit při řízení. Čočky kombinují vlastnosti prémiových jednoohniskových, nebo progresivních čoček se speciálně vyvinutým filtrem pro zvýšení kontrastu a poskytují:

 

  • Výrazné snížení odlesků a nepříjemného oslnění
  • Lepší vnímání kontrastů a jasu v mlze, dešti a šeru
  • Čisté a nerušené vidění na velkou vzdálenost ale i palubní desku a zpětná zrcátka
  • Hladký a rychlý přechod zaostření zraku na různé vzdálenosti

Pohodlí a jistota na cestě

Po většinu doby strávené za volantem se díváme před sebe, což vyžaduje široké a čisté zorné pole . Oči ale zároveň musí rychle přeostřovat na různé vzdálenosti při minimálním pohybu hlavy: ze silnice na navigaci, ze zrcátka na palubní desku. Změna zaostření zraku z jedné na jinou vzálenost může být obzvlášť pro starší řidiče náročná.

Proto jsou čočky EnRoute k dispozici jak v jednoohniskovém tak multifokálním provedení a nabízí tak jasné a nerušené vidění do dálky, na palubní desku i do zrcátek.

Dalším benefitem těchto čoček je tzv. Glare filtr, který cíleně omezuje světlo v modrém spektru a výrazně tak snižuje jeho rozptyl a rušivé oslňující světlo palubní desky, pouličního osvětlení LED a xenonových světle protijedoucích vozidel. Zároveň zvyšuje propustnost potřebného světla, zlepšuje vnímání kontrastů a jasu a to i při slabém světle a za špatného počasí. Výsledkem je pohodlnější vidění i při stresujících situacích během řízení.

Čočky EnRoute jsou navíc opatřeny kvalitní povrchovou úpravou odolnou proti poškrábání, odpuzující vodu, prach a jiné mechanické nečistoty.

Všimněte si rozdílů ve dne

pohled ve dne, za snížené viditelnosti, přes běžné brýlové čočky

pohled ve dne, za snížené viditelnosti, přes brýlové čočky pro řidiče

pohled ve dne, za snížené viditelnosti, přes brýlové čočky pro řidiče se speciálním filtrem.

Všimněte si rozdílů v noci

pohled přes běžné brýlové čočky v noci, za snížené viditelnosti

pohled přes brýlové čočky pro řidiče v noci, za snížené viditelnosti

pohled přes brýlové čočky pro řidiče se speciálním filtrem, v noci, za snížené viditelnosti

Pokud jste si právě uvědomili, že vaše vidění při řízení motorového vozidla může být výrazně lepší, neváhejte už ani minutu a domluvte si schůzku s našim odborníkem. Změříme vám zrak a navrhneme optimální typ brýlových čoček na základě vašich požadavků.