fbpx

Supermarkety, tržnice, drogerie, čerpací stanice. Všude tam najdete brýle proto, abyste ušetřili. Nenechte se mýlit. Takzvané hotové brýle lákají na cenu a rychlost řešení, a co teprve fakt, že nemusíte k lékaři! Nebuďte však krátkozrací, brýle nejsou vonný stromeček do auta. Víte například, že levné brýle, tzv. hotovky, byste neměli nosit déle než hodinu bez přestávky?

1. Vyšetření jako kámen úrazu

Poté, co si pořídíte brýle bez vyšetření, oddálíte návštěvu profesionálů do nedohledna. Ono nedohledno může být nakonec vším, co vaše oči uvidí. Velice snadno si zaděláte na větší problém. Vážné oční nemoci jen čekají na to, až člověk udělá pohodlná rozhodnutí. 

2. Brýle pouze na hodinu

Univerzální brýle ve skutečnosti slouží jako nouzové řešení. Tyto brýle se měly dočasně použít, když se vám ty stávající rozbily. Nebo na čtení etiket v obchodech. Prostě brýle na rychlé čtení. Na dlouhodobé nošení ovšem nebyly zhotoveny nikdy.

3. Kupte si šilhání, bolesti hlavy a únavu – jen za pár korun

I s takovými problémy se můžete potkat, pokud budete dlouhodobě nosit špatně vycentrované brýle. Také podrážděnost bude vaší společnicí, pokud při nákupu brýlí nezohledníte ohnisko čočky a ohnisko vašeho oka. Levné brýle mívají pouze průměrné hodnoty. Navíc, levné brýle vám nikdy nezkorigují astigmatismus (způsobuje, že se vám nezobrazují body, ale čárky). Vidíte rozmazaně a nemůžete zaměřovat detaily. Největším problémem je to, že astigmatismus na sobě pravděpodobně vůbec nepoznáte. Člověk si prostě zvykne na všechno.

4. Volně prodejné levné brýle jen pro omezený počet lidí

Koupě brýlí na čerpací stanice či v supermarketu. Zavání to průšvihem? Minimálně to připomíná sázení čísel v loterii. Univerzální brýle se pro vás hodí ve chvíli, kdy máte na obou očích stejné dioptrie. A žádné další oční vady. Většina lidí, ale má tyto hodnoty rozdílné a to je problém.

5. Kvalita materiálu obrouček a skel a žádné výhody

Pokud zvažujete nákup levných brýlí, kvalita pravděpodobně nebude tím hlavním, po čem toužíte. Ale po čem rozhodně netoužíte, je, aby se vám brýle rozpadly za měsíc. Navíc pokud často pracujete na PC nebo řídíte, velice oceníte antireflexní vrstvu, která minimalizuje odlesky. Tu v univerzálních brýlích nečekejte stejně jako tvrzená skla. Přes skla u levně pořízených brýlí brzy uvidíte mnohem hůř, jelikož se poškrábou téměř o všechno. 

6. Následné úpravy a opravy jsou problém

Komu by se taky chtělo upravovat to, u čeho hrozí, že se vám to rozpadne v ruce? Při sebemenší manipulaci s univerzálními brýlemi totiž hrozí, že prasknou nebo se poškodí jinak. Takže co s rozbitými brýlemi? Nic. Vždyť další kousky za pár desítek korun čekají v každém supermarketu! 

7. Dnes už se pro brýle a čočky k lékaři nechodí!

Víte, že odborně vyšetříme váš zrak přímo v naší optice? Náš kvalifikovaný optometrista odhalí vše, včetně případných zrakových vad a navrhne vám nejlepší řešení pro bezvadné vidění. Ano, pokud potřebujete brýle, k lékaři nutně nemusíte. To ovšem neznamená, že se máte očnímu lékaři vyhýbat, to v žádném případě. Oční lékař a pravidelná kontrola je základem dobrého vidění. Oční onemocnění mají totiž v řadě případů velmi špatnou vlastnost, nebolí totiž. Zdravý mladý člověk by měl očního preventivní prohlídku absolvovat každé 2 roky. Starší lidé a lidé s některými onemocněními jako například diabetes, by měli očního lékaře navštívit minimálně jednou ročně, pokud lékař nestanoví jinak.

Rezervujte si u nás svůj termín na měření zraku a my se o vše ostatní postaráme!
Navíc vám ihned pomůžeme s výběrem kvalitních brýlí nebo čoček, za rozumnou cenu.