fbpx

Když přichází čas na výběr nových brýlí, často se ocitneme před rozhodnutím mezi kovovými a plastovými obrubami. Oba typy mají své výhody a nevýhody, a je důležité zvážit, které z nich budou pro vás ty nejlepší. Pojďme si tedy přiblížit, co jednotlivé materiály nabízí.

Kovové obruby: Odolnost a eleganci

Kovové obruby patří mezi nejtrvanlivější a nejodolnější možnosti na trhu. Jejich hlavní výhodou je schopnost odolávat mechanickému poškození, což je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají brýle na dlouhou dobu. Kovové obruby jsou také ohebné a snadno se přizpůsobí tvaru obličeje, což zajišťuje pohodlné nošení.

Pro milovníky jemné elegance a luxusu jsou kovové obruby jasnou volbou. S jejich decentním vzhledem a jemnějším rámem se skvěle hodí pro ty, kteří preferují minimalismus a stylovou prezentaci.

Je třeba mít na paměti, že u některých druhů kovu může dojít k alergickým reakcím, proto je vhodné volit hypoalergenní materiály, například titan.

Plastové obruby: Bohatá paleta designů a výrazů

Plastové obruby jsou oceňovány pro svou bohatou škálu designů, barev, tvarů a vzorů. Díky této pestrosti si s plastovými obruby můžete hrát a experimentovat se svým vzhledem. Pokud jste kreativní typ a rádi zkoušíte nové styly, plastové obruby jsou pro vás ideální volbou.

Tyto obruby jsou také výbornou volbou pro ty, kteří potřebují brýle s vyššími dioptriemi. Plast je lehký materiál a umožňuje výrobu brýlí s tenčími a lehčími skly.

Některé plastové obruby mohou však s časem ztrácet pružnost a blednout vlivem slunečního záření. Proto je důležité volit kvalitní materiály, které vám zajistí dlouhou životnost a stále si zachovávají svůj původní vzhled.

Jak vybrat správné brýle pro vás?

Při výběru obrub je důležité zvážit nejen vzhled, ale také vaše potřeby a osobní preference. Zamyslete se nad tím, jak často a za jakými aktivitami budete brýle nosit. Pokud preferujete odolnost a elegantní vzhled, mohou být kovové obruby pro vás tou pravou volbou. Pokud vás láká možnost experimentovat se stylem a designem, plastové obruby budou tím pravým přítelem.

Navštivte naši prodejnu, kde vám naši zkušení zaměstnanci rádi poradí a pomohou vám vybrat ty správné brýle. Ať už se rozhodnete pro kovové nebo plastové obruby, náš personál se postará o to, aby jste odcházeli spokojeni s novými brýlemi, které vás perfektně doplní a zvýrazní vaši jedinečnou osobnost.

Pamatujte, že vaše brýle nejsou jenom zdravotní pomůckou, ale také módním doplňkem, který může výrazně ovlivnit váš celkový vzhled. Vyberte si ty pravé brýle, které podtrhnou váš jedinečný styl a poskytnou vám jasný a ostrý pohled na svět.