fbpx

Krátkozrakost je globální problém. Rychlý rozvoj výskytu je trendem, který se týká všech světových regionů. Odhaduje se, že v roce 2050 bude mít krátkozrakost v průměru více než 50 % lidí bez ohledu na to, kde žijí (Brien Holden Vision Institute).

Možná jste si však všimli, že i Vaše dítě má problémy s viděním na dálku, což mu ztěžuje soustředění na práci ve škole a dosahování skutečných zážitků při hře.  Vaše dítě může trpět myopií, nazývanou také krátkozrakost. Pokud zůstane u dětí neléčená, může vést k trvalým problémům se zrakem. Není nic důležitějšího než zdraví a pohoda vašeho dítěte. Dnes i do budoucna si přejete, aby vaše dítě prospívalo. Nemusíte mít ale obavu, v oční optice Visumed v Krnově mají pro tento případ jedinečné řešení. 

Pojďme si ale nejdříve říci co že to vlastně ta myopie je. Myopie, nazývaná také krátkozrakost, je časté oční onemocnění, při kterém se vzdálené předměty zdají rozmazané a rozostřené. To může vašemu dítěti ztížit soustředění ve škole a při sportu. Roční míra progrese (nárůstu) myopie je nejrychlejší u dětí ve věku do 10 let. Významně vyšší míru progrese lze pozorovat zejména u dětí s vysokou krátkozrakostí, tedy s vysokými hodnotami dioptrií. Pokud se myopie neléčí, může vést k trvalým problémům se zrakem. Řešení MiYOSMART si ale s myopií u dětí poradí.

Myopii lze nejen korigovat ale i zpomalit její progresi!

Dnes se myopie ve většině případů koriguje jednoohniskovými brýlovými čočkami, které zajišťují jasné a ostré vidění. Nepomáhají však zpomalit progresi myopie. Řešením je novinka společnosti HOYA – brýlové čočky MiYOSMART. Inovativní řešení, které poskytuje jasné vidění a zároveň zpomaluje progresi krátkozrakosti snadným, bezpečným, účinným a neinvazivním způsobem. Čočky jsou schváleným zdravotnickým prostředkem, nemusíte tak mít o vaše dítě nejmenší obavy.

Jak fungují brýlové čočky MiYOSMART?

Brýlové čočky MiYOSMART využívají revoluční technologii D.I.M.S., která koriguje myopickou refrakční vadu a zajišťuje jasné vidění. Využívá segmentovou funkční zónu ve tvaru včelí plástve (zóna rozostření), která zpomaluje progresi myopie a centrální zónu pro jasné vidění (zónu zaostření) podle dioptrického předpisu pro vaše dítě. Zóna zaostření zajišťuje jasné vidění a zóna rozostření zároveň upravuje myopii.

Lepší ochrana

Všichni víme, že děti jsou aktivní a neustále v pohybu. Proto se na tyto čočky používají vysoce nárazuvzdorné, ale tenké a lehké materiály, abychom mladým očím poskytli potřebnou ochranu za všech okolností. Brýlové čočky jsou navíc opatřeny snadno otíratelnou antireflexní vrstvou, která vyhoví životnímu stylu každého dítěte.

Jak vybrat správnou obrubu?

Lze použít s jakoukoli obrubou dle výběru dítěte, je však důležité, aby obruba neseděla dítěti na tváři – a to ani při úsměvu a aby horní část dosahovala k obočí dítěte.

Pro více informací neváhejte navštívit oční optiku BP Optik v Šumperku, autorizovaného prodejce MiYOSMART. Čím dříve, tím lepších výsledků lze dosáhnout!