fbpx

Nedělejte kompromisy, když jde o bezpečnost a pohodlí za volantem. S vývojem technologie a moderními inovacemi ve světě optiky existuje řada možností, jak optimalizovat vaši jízdu a minimalizovat rizika spojená s nepříznivými podmínkami na silnici. Brýle pro řidiče jsou jedním z nejúčinnějších nástrojů pro zajištění optimální viditelnosti a bezpečnosti při každé jízdě. Takové brýle lze rozdělit do dvou kategorií, speciální brýle sluneční a speciální brýle pro jízdu za snížené viditelnosti a za tmy. 

Jakými způsoby vám tyto brýle mohou pomoci?

Sluneční brýle pro jízdu ve dne

Nepříjemné oslnění od slunce může být nepříjemnou překážkou při řízení. Speciální sluneční brýle pro řidiče jsou vybaveny polarizovanými čočkami, které eliminují odrazy slunečního světla od povrchu vozovky a dalších reflexních ploch. Tím se snižuje oslnění a zlepšuje viditelnost za jasných podmínek, což zajišťuje bezpečnější jízdu.

Speciální sluneční brýle pro jízdu ve dne se samozabarvujícími se čočkami

Tato zvláštní kategorie slunečních brýlí je osazena speciálními brýlovými čočkami, které v závislosti na intenzitě UV záření mění intenzitu svého zabarvení v rozmezí od 10 do 85 %. Tyto brýlové čočky jsou také nazývány jako fotochromatické, to proto, že technologie, která má tuto funkci na svědomí, je založena na molekulách chromu a jejich citlivosti na světlo.

Speciální variantou fotochromatických brýlových čoček jsou čočky, které se zabarvují i uvnitř vozu, tedy za skleněným oknem. Tyto čočky se pak zabarvují pouze viditelným světlem, bez nutnosti UV záření, které sklem neprochází.

Antireflexní ochrana

Všechny brýle pro řidiče by měly obsahovat antireflexní vrstvu, která snižuje odlesky světla od povrchu čočky a zvyšuje množství světla, které proniká do vašich očí. Tato vlastnost nejenže zlepšuje kvalitu vidění, ale také snižuje únavu očí během dlouhých jízd.

Účastníci dopravních nehod často uvádějí jako příčinu nehody oslnění a tím způsobené přehlédnutí jiného vozidla, cyklisty či chodce.

Brýle pro jízdu v noci a za snížené viditelnosti

Tyto brýle pro řidiče mají za úkol eliminovat nepříjemné pocity oslnění od protijedoucích vozidel, koncových světel vozidel jedoucích před námi a intenzivního veřejného osvětlení. V dnešní době vysoce výkonných LED technologií a xenonových světel jsou takové situace velmi časté. Takové brýlové čočky mají jednak speciální složení materiálu čočky samotné a jednak jsou opatřeny antireflexní vrstvou, která významným způsobem zabraňuje oslnění a nepříjemnému lomu světla. Takto navržené brýlové čočky se liší od běžných většinou lehkým zabarvením do žluta. Tento lehký nádech ale nemá žádný vliv na možnost nosit takové brýle bez problémů celý den.

Nechte svou bezpečnost na prvním místě

Zajistěte si klidné a bezpečné cesty s brýlemi pro řidiče, které vám poskytnou optimální viditelnost a pohodlí za každých podmínek. S novou úrovní ochrany a komfortu budete mít klidnou mysl a budete se moci plně soustředit na silnici. Vaše bezpečnost je na prvním místě, a s těmito brýlemi ji můžete zajistit s maximální spolehlivostí.